Možná už jste se i vy setkali s nepříjemnou vlhkostí a zamlžováním skel ve vašem automobilu. Kromě toho, že je tento problém pro řidiče nepříjemností, může být i velmi nebezpečný. Se zamlženými skly se zkrátka nevyplatí vyjíždět. To by totiž byl poměrně velký hazard. Naopak je žádoucí se zamlžených skel a vlhkosti v automobilu co nejrychleji zbavit. Zjistěte, jak tento nepříjemný problém vyřešit. Jak na vlhkost v autě?
(Zdroj fotky: Freepik.com)
K zamlžování oken v automobilu dochází především v chladných dnech. Dochází k tomu z toho důvodu, že na studené vnitřní ploše čelního skla dochází ke kondenzování vzdušné vlhkosti zevnitř vozu. Tyto zkondenzované kapičky nejsou za běžného denního světla viditelné. Cílem k eliminování tohoto problému je tedy zajištění suchého vzduchu uvnitř automobilu.
Jednou z možností je výměna kabinového filtru. Pokud je na tuto výměnu ovšem ještě příliš brzy, můžete vyzkoušet některé z dalších řešení. Jedním z nich jsou nejrůznější typy sprejů určená na skla, která mají zabránit právě onomu nežádoucímu zamlžování. Některé takové přípravky obsahují speciální nano částice, které pomáhají účinně zastavit mlžení oken. Mnoho řidičů pak využívá i babskou radu v podobě aplikování gelu na holení na čelní sklo i ostatní okna.
Mnohdy se ovšem vyplatí spíše nežli jen řešit až onen důsledek, zaměřit se na důležitou příčinu. Proč se tomu děje a proč se potýkáte s vlhkostí v autě? Důležité je automobil pravidelně větrat a zabránit tak tvorbě vlhkosti a mlžení skel.
Vhodné je zatopit a za pomoci stáhnutých okének rychle a efektivně vyvětrat, tak aby vlhkost uvnitř vozu neměla šanci vzniknout. Na tomto je skvělé to, že vás to nic nestojí, a to nejenom po finanční stránce, ale ani po stránce časové. Navíc můžete tento účinný způsob praktikovat takřka kdekoliv, i při jízdě.
Pro Dudlu napsala: Petra Velíková