Jak zabavit děti venku?
Zabavit děti může být někdy pěkný oříšek, zvlášť pokud na to sami nemáte moc času. Nejlepší je vymyslet aktivitu, která chvíli vydrží a nebudete muset hned dlouze vymýšlet něco jiného. Hlavní prostě je přijít na tu správnou hru nebo zábavu, u které děti vydrží i dlouhé hodiny.
Jak zabavit děti (Zdroj: Freepik.com)
Zábava pro děti venku
Když je dítě malé, tak objevuje svět kolem sebe a zabavení je nejjednodušší. Stačí vzít kyblík, lopatku a vzít ho na pískoviště. Nebo hledat speciální barvu kamínků a jiné. Nebo ho rovnou vzít na nějaké hezké a bezpečné hřiště.
Tipy na dětské venkovní hry
Jak jsou děti větší, je složitější vymyslet vhodnou zábavu, u které se nezačnou brzy nudit.
Zde je několik tipů na hry, které snad nikdy neomrzí:
- Pan čáp ztratil čepičku
Velmi oblíbená hra, taková vylepšená verze hry na honěnou. Jeden řekne: "Pan čáp ztratil čepičku a jakou měla barvičku?" A řekne se barva. Pak musí všichni běžet k vybrané barvě a kdo se té barvy dotkne, ten je už v bezpečí “v domečku“ a nemůže být chycen.
Ten, kdo říkal barvu, se tedy snaží chytit všechny ostatní, kteří ještě barvičku nenašli. Koho chytí, ten prohrál a jde vymýšlet a říkat barvičku pro ostatní zase on. Pokud se všichni stihnou chytit vybrané barvy, musí znovu říkat a vybírat barvu ten samý hráč (protože prohrál a nikoho nechytil). - Hra na schovávanou
Další super hrou je hra na schovávanou. Tu snad není třeba ani vysvětlovat, jak je mezi dětmi oblíbená. Jedinou nevýhodou může být to, že děti jsou malé a dokáží se schovat na neuvěřitelná místa. A umí být potichu a neozvat se opravdu dlouho.
Musíte proto zvážit, zda je vaše dítě schopné tuto hru hrát (a jak dobře znáte svůj dům, nebo místo kde se právě nacházíte), abyste pak třeba celé odpoledne nestrávili ustrašeným hledáním svých dětí. - Cukr, káva, limonáda
Největším evergreenem je hra cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum, kdy jeden předříkává tuto větu a ostatní stojí za ním a vždy, když předříkávač mluví, ostatní můžou jít. Když říkanka skon, hráči se musí zastavit a stát. Ten, co předříkával, se totiž okamžitě otočí po tom, co řekne bum.
Když pak vidí někoho se hnout, pošle ho buď znovu na start a nebo o několik zvířecích kroků dozadu. Mohou to být kroky slepičí, sloní, mravenčí a jiné. Pak se zase otočí a říká říkanku znovu. Hra končí ve chvíli, kdy se někomu z těch, co začínali na startu, podaří vyhrát, tedy dotknout se zad předříkávajícího hráče. Pak jde předříkávat vítěz a hra začíná od začátku. - Šipkovaná
Další populární hrou je šipkovaná, neboli stopovaná, kdy jeden jde dopředu, schová papírky s úkoly a kreslí šipky, kudy jde. Do čtverečku pak napíše, kolik kroků je to k papírku s úkolem. Ostatní jdou za ním s odstupem a plní úkoly, pokud je najdou. Na konci stezky s šipkami se hledá poklad.
Tip na závěr: Chystáte dětskou oslavu? Chcete děti zabavit? Připravte si program na dětskou oslavu.
Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Editace: Andrea Bělohradská