UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat televizní anténu?

Pořídili jste si televizi a chcete chytit co nejvíce kanálů, abyste mohli sledovat nejrůznější pořady, seriály, filmy nebo zpravodajství? Pak se neobejdete bez pořádné televizní antény. Kvalitní anténa na vhodném místě je základním krokem k bezproblémovému přijímání televizního signálu. Je základem k tomu, abyste mohli naladit vybrané televizní kanály. Jak ovšem takovou anténu vybrat, abyste si mohli vaše oblíbené pořady vychutnat na maximum a bez přerušení?

jak-vybrat-televizni-antenu

Jak vybrat televizní anténu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Podle čeho vybrat televizní anténu

Při výběru televizní antény mějte na paměti několik podmínek:

  1. Vzdálenost od vysílače

    Jednou se základních otázek, které si budete muset před nákupem televizní antény položit, je vzdálenost vašeho bydliště od vysílače. Parametr v podobě dosahu je totiž jedním z nejdůležitějších pro bezproblémový příjem signálu. Zajímat by vás mělo také to, jaké stanice vlastně chcete naladit, protože tady záleží na jejich vysílací frekvenci.

  2. Materiál

    Dalším důležitým bodem je materiál, ze kterého je televizní anténa vyrobena. Zvolit si můžete plastovou, hliníkovou nebo nerezovou. Při výběru vhodného materiálu berte také v potaz to, zdali bude televizní anténa umístěna uvnitř nebo venku. V takovém případě by totiž měla být odolná vůči povětrnostním podmínkám jako je déšť, vítr a v neposlední řadě také sluneční záření.

  3. Velikost

    Záleží i na velikosti antény. V podstatě platí, že čím větší, tím lepší signál a příjem. Pokojové antény jsou sice svým provedením menší a nenápadnější, zase ale mají oproti těm venkovním o něco horší dosah. Venkovní antény se nejčastěji instalují na střechu nebo stožár a disponují poměrně slušným dosahem, a to až do 100 km.

  4. Frekvenční dosah a polarizace

    Důležitým parametrem je i frekvenční dosah a polarizace. Frekvenční dosah měl být v našich podmínkách v rozmezí 482-786 MHz. Polarizace udává rovinu kmitání vysílacího signálu. Na většině míst je to polarizace horizontální, někde se ovšem můžete setkat i s vertikální. Podle toho pak musíte zvolit tvar antény.

potreby-pro-kutily



Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: