Nabíječky
Nabíječky
Kdybych měla vytvořit seznam věcí, kterých není nikdy dost, tak do něj určitě patří: opatrnost, knížky, oblečení, vzdělání, dobré zprávy, volný čas a nabíječky. Ano, čtete dobře. Dokážete si představit, jak by vypadal váš den bez nabíječek?
Nejprve byste vstali. Nejspíše ne včas, protože byste měli vybitý mobil. Takže byste se u snídaně ani nepodívali, jaké má být počasí a co vás čeká cestou do práce nebo do školy. Neměli byste ani chytré hodinky, co by vám ukazovaly čas, ani bezdrátová sluchátka, co by vám cestování zpříjemnila hudbou. Ani notebook by vám k ničemu nebyl. Pokud byste si poznámky nechtěli psát ručně, nesjpíše byste si do batohu museli přibalit psací stroj. A místo emailů vsadit na staré dobré dopisy. Ale určitě byste neodevzdali včas práci, kterou jste s vypětím všech sil dokončili deset minut před půlnocí.
Nenabíjí se ovšem jenom drobná elektronika, potřebují to i některá auta, elektrické zubní kartáčky, hračky, nebo přímo baterky. Tím se nám počet nabíjených věcí rozroste na nepřeberné množství. Dostali bychom se už i k hodinkám, digitálním kamerám a foťákům, ani na televizi bychom se nemohli dívat, protože bychom neměli nabité baterie v ovladači. Týká se to také elektronických cigaret, ale i mikrofonů, detektorů kouře, vysílaček nebo některého lékařského vybavení.
Nabíječky jsou taky proslulé tím, že rády mizí. Někdo z rodiny nemůže najít svoji, tak si půjčí tu vaši, vy si zase půjčíte cizí, ideálně třeba jenom kabel nebo jenom adaptér, a problém je na světě. Některé se jen tak povalují v taškách nebo v autech a mizí až v momentě, kdy je potřebujeme. Jiné mají kabely už značně opotřebené používáním a s nádechem barvy zdi, ve které byla zásuvka, v níž jste každou noc nabíjeli svůj telefon. Můžete se tedy při koupi nabíječek bez obav držet pravidla čím více, tím lépe.
Pro Dudlu sepsala: Veronika Linhartová