Co je součástí pořizovací ceny majetku?
Jste podnikatel nebo firma? A víte co je součástí pořizovací ceny majetku? Dnes se nějakou tu informaci právě u nás můžete dočíst. Většina lidí si právě při obědové pauze zapíná svůj telefon a prohledává různé zajímavosti, které by si mohli dočíst během půl hodiny až hodiny, kterou mají tak na oběd.
(Zdroj fotky: Freepik.com)
Proč si pouštět různá videa, která vám budou navíc k ničemu kromě toho, že se u některých zasmějete, ale zvuk si třeba nebudete moci pustit, protože nejste v místnosti kde jíte sami? Co takhle využít tuto chvíli právě na zajímavé čtení.
V minulém článku jsme se bavili o majetku a to dlouhodobém hmotném a nehmotném. Každý podnikatel, který si tak pořizuje majetek jej nakupuje za pořizovací cenu. Tento majetek navíc tak slouží k jejich podnikatelské činnosti. K tomu tedy můžeme velmi rychle navázat. Navíc způsoby oceňování dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku upravuje samozřejmě vyhláška k zákonu o účetnictví. Do pořizovací ceny majetku se zahrnují tedy výdaje.
Ano tyto výdaje souvisí s přípravou a také i zabezpečením pořizovaného majetku. Můžeme tedy uvést, že se jedná například o provize, správní poplatky atd. Také s pořizovací cenou úzce souvisí i doprava díky, které se k nám majetek dostal. Co takové clo nebo snad případná montáž, která byla potřeba? Ano to vše je součástí pořizovací ceny. Mnohdy si ihned nespojíme právě tyto věci, ale s logického hlediska nám to rychle dojde. Je to vše co s pořízením majetku souvisí zjednodušeně řečeno. Nemusíte se tedy bát toho, že pokud by se vás na to někde ze známých zeptal tak byste byli za hlupáka. Nikdo učený z nebe nespadl, ale kdo si navíc doplňuje nějaké ty informace navíc, protože ho to baví má také plusové body. Poradit někomu na toto téma bude pro vás jasným bodem pro vaše další zlepšování a učení se něčeho nového. Nikdy totiž není pozdě začít s něčím novým než nad tím váhat několik měsíců nebo snad let, a potom toho litovat.
Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová