Co je to trvalý travní porost?
Ano trvalý travní porost je všude kolem nás, ale co to vlastně je? V katastrální mapě si můžete zjistit kde ve svém okolí máte právě onen zmíněný trvalý travní porost.
(Zdroj fotky: Freepik.com)
Spadá do zemědělského fondu a může to tedy být například plocha na které jsou byliny, rostliny a další. Přesnou definici se můžete dočíst v č. 41/2015 Sb. o ochraně zemědělského půdního fondu. Jenže jak nakládat s takovým pozemkem kde se právě toto vyskytuje? Pokud bydlíte v obci nebo ve městě kde navíc mají správu pozemků nebo je stavební úřad či odbor životního prostředí, poté stojí určitě za návštěvu si tam zajít a rovnou se jich zeptat.
Proč byste si měli marně a třeba i zbytečně lámat hlavu nad něčím čemu vůbec nerozumíte nebo si myslíte, by to mohlo být nakonec úplně jinak? Určitě narazíte na příjemného úředníka či úřednici a mile rádi vám váš dotaz zodpoví. A komu se nechce přímo na úřad může zkusit svého souseda, který mu třeba poradí.
Další druhy pozemků jsou například ostatní plocha, vodní plocha, lesní pozemek, zastavěné plochy a nádvoří atd. Před koupí daného pozemku si tedy zjistěte dopředu o jaký druh se jedná, ať potom nejste nemile překvapeni. A nebo snad chcete investovat peníze právě do orné půdy? Proč ne, cena je nízká oproti stavebnímu pozemku jenomže za několik let tomu může být třeba i opačně.
Ano ve velkém se v dnešní moderní a urychlené době zastavuje, ale myslí někdo na to, že se z betonu apod. Nenajíme? Nebo co teprve naše děti, které jsou ještě v kočárku? Chceme pro ně také i kvalitní plodiny na které nebudou mít alergii a nebudou stříkané pesticidy? Jako každý správný rodič tomu musíte dát za pravdu. Už nyní si mnoho lidí pěstuje svou zeleninu a sází ovocné stromy, aby nemuseli kupovat předražené a dovážené ovoce a zeleninu ze zahraničí. Správná investice do pozemku se vám rozhodně vyplatí.
Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová