Šlapadla
Šlapací jezdítka
Naše první šlapadlo, tedy šlapací tříkolku s řídící tyčí, jsme dostali, když byl synovi asi rok a půl. Syn byl na tříkolku ještě malý a nedosáhl na šlapky, a proto jsme na ní jen občas vozili syna kolem domu a jinak stála tříkolka nepovšimnuta na zahradě.
Když byly synovi 2 roky, přestalo se mu líbit v kočárku. Nechtěl ani chodit po nožičkách a tak přišla chvíle slávy pro naší tříkolku. Dosáhl už na šlapky, tak jsme zkusili nejdříve krátkou procházku naší ulicí, abychom zkusili, jestli se bude synovi na tříkolce líbit delší dobu. Jízda se mu líbila a tak jsme postupně začali chodit na delší trasy. Většinou jsme chodili kolem nádraží, kde jsme čekali, abychom se podívali, jak jede vlak. Někdy jsem syna na tříkolce vytlačila i do prudkého kopce do lesa na jahůdky a na šišky, které si naložil do košíků na řídítkách a za sedadlem.
Po půl roce procházek s tříkolkou mě už poměrně bolela záda, protože řídící tyč byla původními majiteli zkrácena na polovinu a já jsem musela tříkolku tlačit v předklonu. Rozhodli jsme se tedy, že koupíme tříkolku novou. Vybrali jsme hezkou modrou a objednali ji. Když nová tříkolka dorazila, syn měl ohromnou radost a hned jsme ji museli složit.
Vyrazili jsme na první procházku s novou tříkolkou a mě poměrně brzy přešlo nadšení. Kola byla tak hlučná, že když mi syn chtěl něco říct, tak jsme museli zastavit, protože během jízdy jsem ho vůbec neslyšela. Vybírala jsem tříkolku s širokými zadními koly, protože na té původní s úzkými koly se syn překlápěl, když se naklonil do strany. Bohužel mě nenapadlo, že široká plastová kola, budou dělat takový hluk během jízdy po asfaltu a měla jsem volit kola gumová.
Další má chyba při výběru byla, že jsem si nedohledala informace o rozdílu mezi řídící a vodící tyčí a domnívala se, že se jedná o to samé. Svou chybu jsem zjistila hned po první projížďce a měla jsem již v pojmech jasno. Řídící tyčí, kterou měla naše stará tříkolka, je možné ovládat přední kolo a řídit místo dítěte, které se pouze drží řídítek, aby nespadlo. Naše nová tříkolka měla tyč vodící, kterou lze pouze tříkolku tlačit nebo přidržovat z kopce, aby se moc nerozjela, a směr jízdy ovládá pouze dítě řídítky. Bydlíme na vesnici bez chodníků a na procházky chodíme po silnici, takže když mohl syn ovládat, kam pojedeme, skončili jsme buď v příkopu, nebo uprostřed silnice. Naší záchranou se stala možnost vypnout ovládání předního kola řídítky, kterou naše tříkolka disponovala a já ji ráda využila. Syn se nejdříve rozčiloval, že nemůže točit řídítky, ale já byla spokojena a tříkolku ovládala vodící tyčí, pomocí které jsem zvedla přední kolo a zatáčela zadními, jako kdybych jela s kočárkem.
Dnes už s tříkolkou moc nejezdíme, ale pokud bych znovu vybírala novou, už vím, na co si mám dát při výběru pozor.
Pro Dudlu napsala: Veronika Štrachová
Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:
- Auta, lodě, roboti
- Hračky pro nejmenší
- Plyšáci
- Figurky
- Panenky a doplňky
- Spotřebiče, potraviny
- Hudební nástroje
- Kostýmy a karneval
- Vodní hry a zábava
- Pískoviště a zahrada
- Sportovní hračky
- Odrážedla a jezdítka
- Škola a kreativa
- Stavebnice
- Společenské hry
- Další hračky a zábava
Víte, že nákupem šlapadla na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás šlapací hračky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.
Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)